Facebook Kamerası Üretildi

Milyonlarca üyesi bulunan dev sosyal ağ Facebook yeniliklere doymuyor. En son yaptığı hamleyle face.com’u satın alan facebook, 40 milyarlık fotoğraf veri tabanına sahip olmuştu. Şimdi ise kullanıcıları gittikleri her yerde takip etmeye hazırlanan bir kamera üretildi.

Insanlara hizmet için imzaladı insanların Facebook resimleri karşılaştırarak yürüdüğünde Facedeal kamera insan yüzlerini tespit edebilir

Ne işe yarayacak bu kamera ? 

İsmi “Facedeals” olacak yeni facebook kamerası, popüler mekan, cafe vb. yerlere monte edilecek. Bu sayede uygulamaya izin verecek kullanıcıları profil resimlerden tanıyacak olan FaceDeals, kullanıcılara gittikleri mekanda cazip  avantajlar sunacak .

Facedeals’e uzmanların şüpheyle yaklaşıyorlar. Bu uygulama sisteme dahil olmayı kabul eden Facebook kullanıcıları için girdikleri mekanlarda özel teklifler sunacak. Kamera, ABD‘nin Tennessee eyaletindeki Nashville kentinde bulunan Redpepper reklam ajansı tarafından geliştirildi.

Cihaz kısa bir süre önce de test edilmeye başlandı.Redpepper reklam ajansı, bu kamera ile müşterilerinden Facebook‘a üye olan kullanıcılarının, mekanlarda daha ucuza hizmet almalarını sağlamayı planlıyor. Redpepper, şu ana kadar Facebook için geliştirdikleri kameranın altı işletmede kullanılmaya başlandığını söyledi. Bu mekanlar arasında bir striptiz kulubü ve bir fotoğraf stüdyosu bulunduğu belirtildi.

Facedeals kamera, kullanıcılar sayfalarına fotoğraf yükledikçe onların tüm görünümlerini kaydedecek ve gerçek hayattaki onları bulundukları yerde tespit edecek.

2 kişi bunu beğendi

Diğer Benzer Yazılar:


Facebook ile Yorum Yap

yorumlar

Powered by Facebook Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir