Nasıl İngilizce Konuşurum? Sorusunun Cevabı Bu Yöntemde Gizli

Yıllardır okulda gördüğümüz, her sene baştan başladığımız ama her senenin sonunda bir arpa boyu yol kat edemediğimiz İngilizce eğitimi. Genelde budur bizim eğitim sistemimiz. Sürekli değişen öğretmenler, arada ilk konuyu anlamayan 3-5 öğrenci falan derken, hep en başa dönmüşüzdür öğrenirken. Ve bunların üzerine bir şey koyamayınca da İngilizce unutulur gider. Nankördür İngilizce tekrarlanmazsa unutulur. Ortaokulda İngilizce öğretmenimin lafıydı. Hep tekrar dururdu bu sözü, aldırmazdım. Ancak bugüne gelince iş gerçekten öyleymiş, anladım. Şimdi internet üzerinden bir sürü imkânımız var. İstediğin kadar tekrar et dur. İstediğin kadar kelime öğren. Öğrenmek istediğin kadar çalış.

http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-ogrenme-sitesi adresine bir göz gezdirirseniz, İngilizce öğrenmenin artık daha kolay olduğunu anlayacaksınız. Kelime öğreten uygulamaları, kısa konu anlatımlı dersleri, ders tekrarları yapmanızı sağlayan içerikler ve konuşarak öğrenmenizi sağlayan bir internet sitesi. Bu sitede İngilizce öğrenmeniz artık çok kolay. Tabi dersleri başlatıp, 10 dakika boyunca evin farklı odalarında gezerek bilgisayarda akan dersi dinlemeden seviye atlamak olmuyor. Hani bu biraz okulda derse girip de, kafanın beden dersinde olanların o an dışarıda eğlendiğini düşünmesi gibi bir şey. Yani demek istediğimiz, öğrenmek sizin elinizde. Açtığınız uygulamalar kendiliğinden ilerlemeyecek. Bir ders bittiğinde siz onu öğrenmiş olmayacaksınız. Sizin ne kadar istediğinizle öğrendiğiniz doğru orantılı ilerleyecek. Çeviri yapabilecek, yeni kelimeleri eğlenerek öğreneceksiniz. Ve sitedeki alıştırmalar, öğrendiklerinizin aklınızda kalması mümkün olacak şekilde örnekler ile hazırlanmış.  Ne kadar tekrar o kadar bilgi diyelim.

İnternet üzerinden birçok çeviriye ulaşabilirken, yine bu site üzerinde İngilizce Türkçe sözlük ulaşımı sağlayabilir. Siteden ayrılmadan kelime anlamlarını bulabilirsiniz. Bir derste öğrendiğiniz bir kelime karşınıza 3 veya 4 farklı yerde çıkar ve siz o kelimeyi her seferinde doğru yapana kadar bu tekrarlar. Bu da sizin kelimeleri daha kolay ezberlemeniz ve aklınızda kalması açısından avantajınız olur. Bilemediğiniz bir kelime karşınıza bir daha çıkar, sonra tekrar çıkar, tekrar çıkar. Uygulama, size o derste öğrenmeniz gereken 5 kelime varsa, o 5 kelimeyi de öğretmeden dersi atlatmaz. O sırada artık ezberlediniz ve yazıp geçtiniz diyelim. İlerlediğiniz derslerde önceki öğrendiğiniz kelimelerle sizi tekrar karşılaştırır ve efsane bir pratik imkânı sağlar. Yeterli kelime öğrendiğinizde de artık konuşma pratikleri yapmaya geçebilirsiniz. Öğrendiğiniz kelimeleri cümle içerisinde yazabilirken, karşınızda Amerikan eğitimcilerle konuşarak en doğru şekilde telaffuz ederek öğrenebilme şansına sahip olacaksınız. Tüm bunlar için öncelikle sitenin sizlere sunduğu ücretsiz deneme imkânıyla başlayıp, derslere katılabilir, alıştırmaları deneyebilirsiniz. Bu süreçte yaptığınız alıştırmaların, katıldığınız derslerin zihninizdeki etkisini göreceksiniz. Öğrendiğiniz kelimeleri sürekli tekrarladığınız için unutmadığınızı fark edeceksiniz. Daha sonra memnun kalmanız durumunda üyeliğinizi gerçekleştirerek ücretli eğitim alabilirsiniz. Şakır şakır İngilizce konuşabilmenin en etkili yolu, sürekli konuşarak pratik yapmaktır.

2 kişi bunu beğendi

Diğer Benzer Yazılar:


Facebook ile Yorum Yap

yorumlar

Powered by Facebook Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir