WordPress’te İnceleme İçin Gönder Yazıyorsa – Çözümü

Hostinginizde de barındırdığınız wordpress blogunuzda (veya sitenizde) yazı oluştururken yayımla butonu yerine “inceleme için gönder” butonu çıkıyorsa veritabanında bir şeyler ters gitmiş demektir. İlk bakışta kullanıcı hakları ile alakalı görünse de aslında öyle değil. Büyük ihtimalle veritabanınızda ‘wp_posts’ tablosunda AUTO_INCREMENT değeri ya boştur yada çok büyük bir değer vardır. ‘wp_posts’ tablonuzdaki en büyük ID değerini bulup bunun hemen bir fazlasını AUTO_INCREMENT değerine yazıp kaydederseniz sorununuz düzelecektir.

Diğer Benzer Yazılar:


4 thoughts on “WordPress’te İnceleme İçin Gönder Yazıyorsa – Çözümü

 1. #hakan

  Merhaba,

  Üst kısımdaki admin barını yüklediğiniz bir eklentiden gizlemiş olabilirsiniz, kod kısımlardan gizlemiş olabilirsiniz veya temanızdan kaynaklabilir.

  Sitenize admin olarak giriş yaptığınızda “Yorumlar” sekmesindeki yorumlardaki “Cevapla” butonuna basıp yorum yaptığınızda admin olarak yine mi olmuyor? Eğer olmuyorsa farklı bir kullanıcı hesabı açarak “Yönetici” yetkisi veriniz. Sitede görünecek ismide düzenleyebilirsiniz.

 2. hakan says:

  Merhaba !
  Benim sorumun bu konuyla pek alakası yok ama, admin paneline giriş yapıyorum. Her özelliğide çalışıyor. Fakat normal sitenin ana sayfasına girdiğimde, üst kısımda bulunan admin menüsü görünmüyor. Admin olarak online olduğum halde ana sayfada giriş yapılmamış görünüyor. Yorumlara admin olarak ceyap bile yazamıyorum. Sebebi ne olabilir acaba ?
  Yardımınız için şimdiden teşekkürler

 3. # derya

  İlk olarak web sitenizin PhpMyAdmin paneline giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra sol kısımda zaten sitenizin kurulu olduğu veri tabanın ismini göreceksinizdir. O veri tabanına tıklayarak wordpress’in dosyaları karşınıza çıkacak oradan wp-post.php dosyasına ulaşabilirsiniz.

 4. derya says:

  merhaba,
  benim WP blogumda da bu sorun oldu. WP’nin android uygulamasında yeni yazı için başlık açıp taslak olarak kaydettikten sonra web’te açınca bu sorun oldu. Şimdi webten WP panele girip yeni yazı yazamıyorum, inceleme için gönder yazıyor. yukarıda verdiğiniz cevabı da anlayamadım. Veritabanımda wp-post tablosu nerede onu bile bilmiyorum; ama benim sorunumda çözüm olur mu? Eğer olursa hiç bilmeyen birine göre biraz daha açık anlatabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir