Facebook Sayfasını Kod ile Siteye Ekleme

Facebookta bulunan bir sayfayı sitenize eklemek istiyorsanız öncelikle bu linkte giriniz: http://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin

facebook-plugin-img1

Siteye girdiğinizde karşınıza yukarıdaki ekran görüntüsü gelecektir. Burada “Facebook Page URL” kısmına görüntülemek istediğiniz facebook sayfanın linkini yazın. “Widht” ve “Height” kısımları facebook sayfa kutusunun genişlik ve yükseklik boyutları ayarlarıdır. Aşağıda bulunan checkbox’ları kendi isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra “Get Code” butonuna basarak aşağıdaki gibi kod ekranı karşınıza gelecektir.

facebook-plugin-img2

Şimdi son kısıma geldik. Birinci kısımdaki kodları sitenizde bulunan <header></header> etiketi arasında bulunan meta etiketlerinin üst kısmına ekleyiniz. İkinci kısımda bulunan kodlarıda facebook sayfasını nerede görüntülemek istiyorsanız oraya yapıştırınız.

Hepsi bu kadar. Kolay gelsin.

Diğer Benzer Yazılar:


4 thoughts on “Facebook Sayfasını Kod ile Siteye Ekleme

 1. @Ali Biricik

  Merhaba,

  Yukarıda vermiş olduğum facebook developer sayfasına girerseniz oradaki adımları yaparak hızlı bir şekilde sonuca ulaşabilirsiniz. Facebook doldurduğunuz sayfa bilgileriniz doğrultusunda size websitenize eklemek için kod yaratıcaktır. Bunu sitenize eklediğiniz gören herkes tıklayıp sayfanıza ulaşabilir.

 2. Ali Biricik says:

  Merhabalar,
  Bilgi paylaşımınız için teşekkür ederiz. Eklenen bu sayfalar tıklanmıyor maalesef, bu konuda bir çözüm var mı?

  teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir