Çin Öğrenci Vizesi (X1)

Çin’e öğrenci olarak gidecek kişilere “Çin Öğrenci Vizesi (X1)” için gerekli belgeleri yazacağım. Bir çok Çin vizesi çeşitleri vardır. Bu yüzden belgeleri toplarken karışıklık olmasın 🙂

Çin Öğrenci Vizesi (X1) Nedir?

Çin Halk Cumhuriyeti sınırları içerisinde 6 aydan daha uzun süreli öğrenim görmek isteyen kişilerin başvurmaları gereken vize türüdür.

Gerekli Belgeler:

1. Pasaport:Başvuru tarihi itibari ile en az 6 ay süresi ve iki boş vize sayfası olan yeni tip çipli pasaportun aslı. Eski tip lacivert pasaportlara vize verilmemektedir.

2. Fotoğraf: 2 Adet arka fonu beyaz, önden çekilmiş, mat kağıda basılmış, beyaz kıyafetli olmayan ve gözlük kullanılmayan fotoğraf. Fotoğraf boyutları ve özellikleri için buraya tıklayınız.

3. JW201 / JW202 Belgesi: Çin’e eğitim amaçlı olarak gidecek olan yabancı öğrenci için vize başvuru formu.

4. Okula Giriş Bildirim Formu: Öğrenciyi kabul eden eğitim kurumunun göndermiş olduğu giriş bildirim formunun aslı ve fotokopisi.

5. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi: Fotokopi renkli veya yazı ve fotoğrafların net olduğu siyah beyaz fotokopi olmalıdır.

6. İkametgah Senedi: Kişinin oturduğu yeri gösteren ikametgah senedi.

Diğer Benzer Yazılar:


2 thoughts on “Çin Öğrenci Vizesi (X1)

  1. @Zeynep

    Merhaba Zeynep,

    Alibaba websitesinden aradiginiz tarzda urunleri ve firmalari bularak onlarla iletisime gecebilirsiniz. Firmaya karar verdikten sonra gidebilirsiniz.

  2. Zeynep gümrükçü says:

    Merhaba Cafer, Çin’e akupunktur malzemelerini araştırmak, bu ürünlerin ticaretini yapmak için başlangıç yapabileceğim bir yere gitmek istiyorum. Çini hiç bilmiyorum ve hangi bölge daha doğru bilgim yok. Bana hangi şehir veya bölgeye gidilebileceğini yazarsanınz çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir