Çin’de Yasaklanan Sitelere Nasıl Girilir?

Bir çok kişininde bildiği gibi Çin’de facebook, google, twitter, instagram gibi popüler siteler erişime engelli durumda. Peki bu sitelere girmenin bir yolu var mı diye soracak olursanız tabikide var. Ama bu kolay olmuyor. Şu şekilde kolay olmuyor örneğin telefonunuza bir sürü ücretsiz vpn programlarını indirdiniz. Bunlar pekte düzgün ve sürekli kalıcı şekilde çalışmıyor. Bu yüzden kaliteli düzgün çalışan vpn programı satın almanız gerekmektedir. İlk geldiğim zamanlar almam filan diyordum, bir sürü ücretsiz vpn programı indirdim onlar işimi görür diye düşünüyordum ama maalesef öyle olmuyor 🙂 Telefonunuzda çalışıyor diyelim ama bu kezde bilgisayarınızda da ihtiyaç olacağı için en mantıklısı düzgün bir tane satın almak. Birde vpn olmadan bir çok siteye girilmiyor veya sayfalar tam yüklenmiyor vs.

Telefonumda bulunan ücretsiz vpn programlarının isimlerini yazacağım. Buraya gelecekler olanlar gelmeden önce telefona indirip hazır tutabilirler. Tabi bu ücretsiz programlar hepsi çok iyi çalışıyor demiyorum. Ama sadece bulunsun ve buraya gelirseniz denersiniz. Çünkü buraya geldiğinizde indirmeye çalıştığınız indirme konusunda sıkıntı yaşayacaksınız. Çünkü android telefon google play store girmek zorunda. Ama google’de engelli olduğunda dolayı bunları önceden indirmenizde fayda var.

Super Vpn
Psiphon Vpn
Vpn Master
Cloud Vpn
Touch Vpn
Flash Vpn
Zpn Connect

Ücretli Vpnler:

Astrill Vpn (ben bunu kullanıyorum)
iFly Vpn (bunu bir tanıdığım kullanıyor)
Green vpn (bunuda bir arkadaşım kullanıyor)

Sizlerinde tavsiye ettiği vpn programları varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

Diğer Benzer Yazılar:


One thought on “Çin’de Yasaklanan Sitelere Nasıl Girilir?

 1. Fatih YILDIZ says:

  Ben de çok sıkıntı yaşadım.
  Google
  Facebook
  Twitter
  Snapchat
  WhatsApp
  Yahoo
  Bing Türkiye’de popüler olan hiç bir şeyi kullanamadım.
  Türkiye’den kardeşim vpn indirdi. Onu Bak telefona mail olarak gönderdik. O da bana bluetooth dan gönderdi. Kurana kadar ayrı sıkıntı çektim. Kullanılması bile tamamen işkence.
  Kesinlikle kaliteli bir vpn alıp onu sürekli kullanmak lazım. Ücretsiz olanların hızı çok az oldugu gibi bağlantı da sürekli kesiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir