Guangzhou’daki Bankalardan Türk Banka Kartlarınız ile Para Çekme

Belki bir çok kişinin ve benimde buraya gelmeden önce merak ettiğim önemli konulardan biriydi. Çünkü buraya gelmeden önce paranızın hepsini çevirip gelmek mantıklı olmaz diye düşünüyorum. Bunun için de bununla ilgili sizleri bilgilendirmek amaçlı bankalar ile ilgili yazı yazmak istiyorum.

Buradaki aklıma gelen bazı bankaların isimlerini yazıyorum;

  • ICBC Bankası
  • ABC Bankası
  • HSBC Bankası
  • Bank of China Bankası

Sizlere ile olarak önerim, buraya gelmeden ihtiyacınız olan paranızın bir kısmını Yuan’a çevirip öyle gelmeniz. Daha sonraki para ihtiyaçlarınızda Türkiye’deki banka kartınız ile para çekimini burada yapabilirsiniz. Ama kartınızın üstünde visa, mastercard yazılı olduğuna dikkat edin. Eğer kartınızın üstünde bunlar yazıyorsa buradaki bankalarda, atm’lerde visa, mastercard yazan her yerde Türk bankası kartınızla paranızı çekebilirsiniz.

Eğer burada yaşamaya geliyorsanız birde banka hesabı açmak isteyeceksinizdir. Bunun için sizlere tavsiyem ICBC Bankasından hesap açtırmanız. Aklınıza şu soru gelebilir. Türkiye’de HSBC Bankası bilindik marka ben orada da HSBC Bankasından hesap açtırsam ne olur diyebilirsiniz. Ama şöyle bir şey var. Her yer HSBC Bankası ve ATM’sini fazla göremezsiniz. Yani dışarıdasınız para çekmek isteyeceksiniz ama bu biraz zor olabilir çünkü HSBC Bankasını kolay kolay her yerde bulamayabilirsiniz 🙂 Bunun için sizlere tavsiyem ICBC Bankasından hesap açtırmanız. Burada en çok kullanılan ve yaygın olan bankalardan biri.

Türkiye’deki hesabınızdan burada para çekerken Yuan olarak çekiyorsunuz tabikide. Çekeceğiniz para miktarına göre ufak bir para kesintisi oluyor.

ATM’lerde Çince ve İngilizce dilleri vardır. Yani sadece Çince yok gözünüz korkmasın 🙂

Aklınıza takılan sorular varsa aşağıdaki yorum kısmını yazmaktan çekinmeyin lütfen.

7 kişi bunu beğendi

Diğer Benzer Yazılar:


Facebook ile Yorum Yap

yorumlar

Powered by Facebook Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir